Rüyada Keramet GörmekRüyada Keramet Görmek

Rüyada Allah-u tealayı gören bir kimse için ibadete daha yakın olması gerektiği uyarısı yapıldığı söylenir. Bu rüyanın yorumlarının hepsi hayra yorulur fakat kişinin rüyada tam olarak ne gördüğüne göre manası değişir. Allah’ı tealanın kendi başını mesh ettiğini, okşadığını ya da başına dokunduğunu görmesi onun ibadetine daha çok dikkat etmesi gerektiğini ve kötü yoldan uzak durması gerektiğini, iyi bir kimse olmak için yüreğini temizlemesi gerektiğini, kadınları ve çocukları en tepede tutarak onlara saygıda kusur etmemesi gerektiğini, sevmesi gerektiğini ifade eder. Başına gelecek olan bazı olaylar ile kendisini dizginleyecek ve Allah yoluna girecek, iyi kalpli kimse olacaktır. İçine girecek olan saflık ve güzellikleri de çevresine yayarak çoğaltacak, adeta mutluluk saçacaktır.

Allah-u tealayı bir yere gökten süzülerek inerken gören kimse o gördüğü yerde yaşayan ya da kendisinin yaşadığı yerde artık insanların mutlu olacağına, hak yoluna girerek kimsenin hayatından bir şey çalmayacaklarına, haksızlık ve kul hakkı yemeden, gıybet etmeden, paylaşarak, iyi işler yaparak yardımlaşacaklarına işaret eder. O bölgede yaşayan insanların ibadet eden kimseler olduğuna ve sadece ibadetle iyi insan olunmadığını bildikleri için ibadet etmenin yanında kişiliklerini de geliştiriyor olduklarını ifade eder. Hem iyi ve hayırlı kimselerdir hem de dinin gereklerini yerine getiriyorlardır.

Rüyada din ve ibadet ile ilgili bir şey görmek kişinin pişmanlıklarına son vermesini ve kötülüklerden uzak durarak artık iyi bir kimse olmasını tavsiye eder. Tövbe ederek artık iyi bir kimse olacağına işarettir.


Etiketler:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz